Внесок в теорію дидактичної гри внесла А. У своєму посібнику «Дидактичні ігри в дитячому садку» вона зазначає, що дидактична гра – складне поняття. З одного боку, вона служить засобом, формою навчання, з іншого – залишається ігровий діяльністю. Гра спрямована на розвиток вміння дітей орієнтуватися в просторі.
Розташувати їх, як показано нижче. Для проведення гри слід використовувати 2 картинки. Одна ціла, інша – розрізана по прямих лініях. Можна взяти для гри ілюстрації до казок, календарики, листівки. Ведучий показує дітям рухи, які складаються з трьох-чотирьох дій. Діти повинні повторити ці дії спочатку в тому порядку, а якому показував ведучий, а потім у зворотному.
Результат дидактичної гри – це нові досягнення дитини. Дидактична гра, як форма підвищення ефективності навчання дітей. Створити картки з дидактичними іграми. Для естетичного вигляду картки повинні бути однакового розміру. Допомога вихователю при складанні календарного плану та підготовці до наступного робочого дня з дітьми. Цілеспрямована підготовка вихователя до змістовної діяльності з вихованцями протягом «проживання» ними інтегрованого тематичного блоку.
«місця» для картинок займати за сигналом вихователя. Женням овочів, фруктів, квітів і закривати ними великі картинки. Змагання — хто перший закриє велику картинку. Хто правильно підбере і назве парну картинку, той одержує фішку. Розмістити картки та розділювачі у відповідну скриньку (папку). Забезпечення системності у плануванні та здійсненні ігрової діяльності .
Навігація записів
Добирати маленькі картинки до великих, розміщувати їх. Відшукувати місця для своїх картинок і розміщувати їх. Діти піднімають картки з зображенням сплячих хлопців. Краще вчити по 1 годині 7 днів, ніж 7 годин поспіль в 1 день.
Формувати потребу в знаннях, активний інтерес до того, що може стати їм новим джерелом удосконалення пізнавальних умінь та навичок. У посібнику пропонуються дидактичні ігри, які можна використовувати на заняттях з різних галузей знань та у різних видах дитячої діяльності. Кожна область має свою специфіку і тому педагог має враховувати, що своєрідність тієї чи іншої діяльності потребує певного підходу до неї та вивчення. У дидактичній грі по-різному заломлюються різні сторони навчально-виховної роботи. Наші спостереження та обстеження логопеда показали не дуже добрий результат розвитку мовлення дітей нашої групи. Розвиток мовлення, її компонентів є одним з найважливіших завдань розвитку дітей дошкільного віку.
Розклади подарунки по коробках. Дидактична гра
Вихователь запитує дітей — чи вони згодні допомогти ляльці. Розвивати вміння встановлювати асоціативні зв’язки між фотографією та назвою певного приміщення дитячого садка. На столах, у коробочках, лежать лічильні палички. З 10 паличок викладіть раку, який повзе вгору. Перекладіть 3 палички так, щоб рак повз униз. — Ведмідь сліпий, не ходи до нас додому.
Функціонально всі види дидактичних ігор зорієнтовані на те, щоб навчати і розвивати дітей через ігровий задум. Ця їх автодидактична властивість зумовлює особливості роботи педагога щодо використання ігрових прийомів у розвитку дитини. Основою їх є спілкування вихователя з дітьми, дітей між собою, яке постає як ігрове навчання та ігрова діяльність.
Дидактична гра Хто чим харчується?
Спочатку показати для запам’ятовування одну картинку (приблизно півхвилини), потім показати другу. Дітям необхідно сказати що змінилося. У процесі дидактичної гри дитині доводиться долати різні труднощі, що сприяє вихованню як вольових якостей, а й звички трудиться. Спеціально організовані ігри формування позитивного ставлення до праці сприяють закладенню основ моральності в дітей віком, вихованню стійкої моральної позиції. Потрібно починати з приміщень групи. Потім поступово додавати фото інших приміщень дитсадка.
Описувати картинку так, щоб дітям було зрозуміло, про яку тварину йдеться. Виховувати естетичний смак; розвивати зв’язну, граматично правильну мову дітей, уміння описувати. Вихователь викликає дітей і пропонує знайти місце для своєї квітки. Виграє той, хто вірно знайде місце для своєї картинки. Ються з продавцем, описують якусь картинку, продавець відгадує і дає її покупцям, а вони дякують за покупку.
Вчає відгадувати предмет за описом. Великого виховного та навчального значення набувають ігри із загадуванням та відгадуванням загадок про предмет, ігри на порівняння. Підійти до столу, сказати, що намальовано на маленькій картинці, і покласти її на відповідне місце. Вець показує картинку і кладе її у відповідне місце. Гра продовжується, поки діти не відгадають усі картинки.
Короткі заучуй одразу, довгі — розбивай на шматки. Відставити праву ногу вправо — приставити. Відставити https://www.poetrysuperhighway.com/psh/category/poets_of_the_week/page/2/ ліву ногу вліво — приставити. Присісти — встати — повернути голову вліво, прямо і т.д.